Ultimele subiecte
» Heii!
Scris de DoxiDocs Joi Feb 13, 2014 5:54 am

» buna
Scris de dya mary Joi Sept 20, 2012 10:32 am

» Capturi serial
Scris de emily639 Mar Sept 18, 2012 11:42 am

» Buna
Scris de geet_maan Joi Mar 01, 2012 8:57 am

» Buna :D
Scris de Maddz Vin Ian 13, 2012 4:49 am

Elena Gheorghe

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Elena Gheorghe

Mesaj Scris de Danuta la data de Joi Dec 22, 2011 9:29 am

* A inceput sa cante la varsta de 3 ani
* Prima melodie a fost „Sus in deal in poienita”, o piesa de folclor.
* la 5 ani debuteaza la Bucuresti, pe scena muzicii populare, alaturi de mama ei
* In clasa a cincea, a mers la Palatul National al Copiilor, unde a luat ore de canto si unde a intrat in cercul „Armonia”.
* Era solista in cadrul corului
* A castigat Festivalul „Ursuletul de Aur”,
* in 2001 a participat la Festivalul Mamaia, la interpretare. A fost chiar mezina festivalului, nu a castigat nimic (16 ani)
* A castigat concursul de miss la liceul Dinu Lipatti unde a studiat actorie si canto clasic
* Stilul pe care il abordeaza pe albumul ei este acelasi: salsa, un gen care s-a nascut in insorita Cuba.
* A inceput sa-si exploateze din plin calitatile sale feminine.
* A implinit 21 de ani si a devenit la fel de senzuala precum muzica pe care o canta.
* Salsa este pentru ea un stil de viata si, desi nu a fost niciodata pe meleagurile unde aceasta a luat fiinta, vorbeste cu multa insufletire despre atmosfera din arhipelagul Caraibelor.
* In ultimul timp, Elena a lucrat putin la silueta. Danseaza, merge la sala si face aqua-gym, iar rezultatele se vad
* Pentru a dansa salsa ai nevoie de un partener si de opt pasi pe care sa ii cunosti, fie si trezit din somn.
* Ar fi de folos si cateva lectii de dans la una dintre cele doua scoli de dans ale Elenei.
* “Passitos” nu este o afacere prea profitabila pentru ea, dar reprezinta o modalitate eficienta de a descoperi cativa dansatori talentati, cu care sa creeze o trupa care o va insoti in turnee.
* Deocamdata, Elena se rezuma la cele doua dansatoare si la cei sapte instrumentisti, o formula care ne aminteste de trupa Mandinga.
* Elena este foarte discreta cand vine vorba despre relatii. Nu vrea sa faca un subiect public din viata sa personala.
* Deocamdata, Elena este multumita ca a avut posibilitatea sa cante in deschiderea recitalului pe care formatia Vaya Con Dios l-a sustinut in Romania, la Festivalul Callatis
* Urechea muzicala a Elenei este mostenita din familie: in timp ce mama sa canta muzica populara, tatal este preot, un amanunt care ar fi putut intra in contradictie cu imaginea usor provocatoare a solistei..
* Apoi vine sora ei de care este foarte apropiata din clasa intai pana-ntr-a patra au stat in aceeasi banca, acum suntem din nou colege la faculate
* Seamana ca doua picaturi de apa. Atat de tare, incat nu odata fanii i-au cerut ei autografe
* Si cu fratele ei care este fotbalist la Sportul Studentesc
* Elena ar putea sa faca mai mult decat muzica: sa modereze o emisiune sau sa accepte un rol intr-o telenovela romaneasca.
* A cochetat cu aceste idei, dar se teme ca implicarea in alte proiecte nu ii va mai lasa timp pentru muzica. “
* Elena Gheorghe, fosta solista a trupei Mandinga, va lansa, in luna martie, primul album de muzica populara.
* Noul material discografic este realizat impreuna cu mama sa, Marioara Man Gheorghe.
* Ideea unei astfel de colaborari s-a nascut cu mult timp in urma, insa, din cauza programului foarte incarcat al celor doua interprete, nu a putut fi pus in practica pana in prezent.
* Materialul contine piese din zona Ardealului, locul de unde se trage mama interpretei.
* Albumul este cel de-al doilea material discografic al Marioarei Man Gheorghe si primul de muzica populara al Elenei.
* A avut 7 concerte in noaptea de Revelion
* A slabit 4 kg la emisiunea „Dansez pentru tine”
* Cand simte ca toate ii merg prost si se afla in turnee isi suna Duhovnicul care nu este tatal ei si ii spune oful prin telefon
Danuta
Moderator
Moderator

Puncte : 120
Data de inscriere : 22/12/2011

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum